Strona główna » Czym jest copywriting?

Czym jest copywriting?

Obecnie niektórym trudno jest znaleźć dobrą pracę. Szczególnie teraz, w dobie pandemii. Bardzo dużym problemem jest również sytuacja matek opiekujących się dziećmi w domu. Czy mogą zarabiać siedząc w domu? Obecnie widać, że jest taka możliwość. W Internecie można znaleźć oferty pracy dla firm oferujących pracę zdalną. Ale czy to tylko możliwe? Oczywiście nie. Możemy również zostać konsultantami, ambasadorami firm kosmetycznych i wypełniać różnego rodzaju ankiety. Ten artykuł ma na celu wprowadzenie innej formy zarobku, a mianowicie copywriting.

Co to jest copywriting?

Jeśli chodzi o pojęcie copywritingu to jest nic innego jak pisanie tekstów na zamówienie. Ponadto powinien być oryginalny, ciekawy i pełen unikalnych treści. Ich celem jest przyciągnięcie uwagi odbiorcy oraz rozbudzenie jego zainteresowania i ciekawości. Copywriting to najczęstsza czynność w reklamie, marketingu, Internecie, wiadomościach i każdej dziedzinie wymagającej treści reklamowych. Pisarz realizuje zlecenia z różnych branż, zlecenia te są mu zazwyczaj obce, co wymaga od niego zaangażowania i zainwestowania dużej ilości czasu w przeczytanie tego tematu. Bardzo dużo osób decyduje się na taką formą pracy. Pracujesz ile chcesz, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Dlatego, że jest to praca zdalna. To jest dobre rozwiązanie dla osób, które chcą sobie dorobić, czyli studenci, matki siedzące w domu i opiekujące się dziećmi. W internecie możemy znaleźć kilka stron, które poświęcone są tematyce copywritingu. Dodatkowo na portalach oferujących pracę firmy lub różnego rodzaju redakcja ogłaszają się i wstawiają oferty pracy na stanowisku copywritera. To dość łatwy zarobek, chociaż ma też swoje wady. Na pewno wadą może być to, że możemy popaść w pracoholizm. No i warto wspomnieć, iż nie każdy może zostać copywriterem. Osoba taka musi mieć „lekkie pióro”; znać dobrze język polski, ortografię i gramatykę; szybko znajdować potrzebne do napisania informacje. Ponadto musi robić to z pasją. Dlatego najczęściej taką pracę wybierają osoby, które lubią bardzo dużo czytać i pisać. Im więcej czytamy, tym mamy bogatszy zasób słów, a to jest potrzebne w tej pracy. Firmy, które oferują takie usługi potrzebują różnego rodzaju tekstów, na różne tematy. Jakie teksty najczęściej trzeba napisać? Należą do nich między innymi: teksty reklamowe, zaplecze, teksty wstawiane na strony www, opisy różnych produktów, artykuły eksperckie i profesjonalne, teksty na blogi czy nawet teksty potrzebna do zrobienia ulotek. Wszystko zależy od branży w jakiej działa. To jakie zlecenie będziemy realizować zależy od firmy, w której zaczniemy pracę lub od zleceniodawców jeśli piszemy teksty na stronie, która poświęcona jest pisaniu tekstów. Często jest tak, że klienci piszą na jaki temat ma być tekst, jaki ma być, ile znaków, podają słowa kluczowe i kwotę ile można zarobić za dany tekst.

Podsumowując niniejszy artykuł trzeba zaznaczyć, iż jeśli ktoś poszukuje dodatkowego zarobku, lub chce stać się profesjonalnym copywriterem musi się dobrze nad tym zastanowić. Jednak warto chociażby spróbować swoich sił w tym zawodzie.