Strona główna » Jakie rozwiązanie bezprzewodowe jest lepsze dla urządzeń audio?

Jakie rozwiązanie bezprzewodowe jest lepsze dla urządzeń audio?

Bezprzewodowy dźwięk – niezawodny, wydajny i łatwy w użyciu

Bezprzewodowe moduły audio i układy scalone Dialog zapewniają urządzenia audio hi-fi o niskich opóźnieniach, od bezprzewodowych zestawów słuchawkowych po półprofesjonalne mikrofony, aby korzystać z rozwiązań bezprzewodowych wolnych od zakłóceń z niskim opóźnieniem dźwięku i wydłużonym czasem pracy baterii.

Solidny bezprzewodowy dźwięk o niskim poborze mocy

Nasze masowo produkowane rozwiązania dla pasm częstotliwości radiowych 1,9 GHz i 2,4 GHz na całym świecie przełamały bariery i przyniosły korzyści CMOS w zastosowaniach RF. Niezawodne, wydajne, a jednocześnie łatwe w użyciu, nasze produkty zapewniają wyjątkową wydajność i elastyczność, dzięki czemu możesz tworzyć systemy, które naprawdę wyróżniają się z tłumu.

Bezprzewodowy dźwięk

Które rozwiązanie bezprzewodowe jest lepsze dla urządzeń audio? Wraz z pojawieniem się technologii bezprzewodowej, przewody stały się symbolem zniewolenia sprzętu audio. OK, może to trochę ekstremalne, ale pomysł, że kable „wstrzymują cię” w świecie, który jest zawsze w ruchu, jest potężnym obrazem, który zespoły marketing -owe ds. produktów bezprzewodowych wykorzystywały przez lata. Bezprzewodowość stała się synonimem „wolności”. Trudno jest sprzedawać wolność jako coś złego, więc produkty bezprzewodowe dobrze sobie radzą wśród zwykłych mas konsumentów. To modne. To wygodne. Jest świetny pod każdym względem, z wyjątkiem tego, który jest najważniejszy: dźwięku. W końcu to jest przeznaczenie urządzenia audio lub słuchawek, prawda?

Ale bez używania zbyt wielu porównań politycznych, to tak, jakby wybrać, czy chcesz poświęcić trochę wolności dla większego bezpieczeństwa. W tym przypadku decyduje się poświęcić jakość dźwięku na rzecz wygody. To naprawdę zależy od ciebie. Są szanse, że jeśli przedkładasz wygodę nad jakość dźwięku, prawdopodobnie nie jesteś prawdziwym audiofilem. Jednak lubię myśleć, że bardziej powszechnym trendem jest to, że ludzie mają wiele narzędzi w swoim metaforycznym zestawie narzędzi. Na wszystko jest czas i miejsce, a na koniec dnia bezprzewodowe słuchawki lub głośniki dają Ci możliwość i spokój ducha, aby móc słuchać muzyki, gdy inaczej nie byłoby to możliwe.

Na wakacjach z rodziną na plaży? Bez obaw – jest do tego głośnik Bluetooth. Kosić trawnik? Do tego są słuchawki. Pod wieloma względami łączność bezprzewodowa zapewnia swobodę i wygodę, aby móc słuchać muzyki, kiedy i jak chcesz. Ale wygoda to nie jedyny argument, z którym walczymy. Albo najważniejszy.

A co z prostym argumentem, że nie chcesz prowadzić przewodów do wszystkiego w swoim systemie dźwiękowym? Posiadanie urządzeń bezprzewodowych to przyjemna i czysta estetyka, a nie każdy z nas ma czas lub pieniądze na ponowne okablowanie lub poprowadzenie kabli przez ściany naszego domu. Rzecz w tym, że dzisiejsza technologia pozwala nam obejść się bez kabli, ale jak to wpływa na jakość dźwięku? W końcu audiofile i puryści dźwięku powiedzą, że bez fizycznych kabli jakość dźwięku będzie w porównaniu tylko gorsza. Czy w obliczu tak szybkich zmian w technologii bezprzewodowej jest tak?

 

Tagi: