Strona główna » Typowe metody black hat seo

Typowe metody black hat seo

Stosowanie podczas pozycjonowania strony technik tak zwanego black hat seo może grozić poważnymi konsekwencjami, całkowicie odwrotnymi od zamierzonych rezultatów, które chcieliśmy uzyskać, pozycjonując naszą stronę. Zamiast zwiększenia ruchu organicznego na naszą stronę może zostać nałożony filtr lub może ona zostać całkowicie zbanowana.

Typowe metody black hat seo, które stosowane są często nieświadomie

Na poniższej liście zawierającej typowe metody black hat seo znajdziesz kilka tych, które stosowane są najpowszechniej. Możliwe, że również ich używasz, ale nawet nie jesteś tego świadomy.

Przyjrzyj się poniższej liście i sprawdź swoją stronę pod kątem zastosowania tych metod pozycjonowania i jak najszybciej pozbądź się ich z niej!

Keyword stuffing

Jedną z najpowszechniej stosowanych metod black hat seo jest tzw. keyword stuffing – czyli upychanie jak największej ilości słów kluczowych w danym tekście.

Zazwyczaj frazy kluczowe w takim tekście umieszczone są w sposób bardzo nienaturalny, wręcz spamerski, sprawiając, że tekst ma praktycznie zerową wartość merytoryczną dla jego odbiorcy. Keyword stuffing stosowany jest najczęściej nieświadomie przez osoby, które mają bardzo nikłe pojęcie o tym czym jest i jak działa SEO.

Aby uniknąć keyword stuffingu, wystarczy pamiętać o tym, że tekst piszemy głównie dla odbiorcy, a to jak postrzegany będzie on przez boty wyszukiwarek, powinno mieć dla nas zawsze drugorzędne znaczenie.

Redakcja. Ukrywanie tekstu na stronie

Kolejną metodą black hat seo jest umieszczanie pozornie niewidocznego dla użytkowników tekstu. Polega to na umieszczeniu na stronie tekstu, który zapisany jest czcionką o dokładnie tym samym kolorze co kolor tła strony.

Tym samym tekst taki staje się niewidoczny dla użytkowników odwiedzających stronę, ale wciąż widoczny jest przez boty – jednakże jedyne co przyjdzie nam z zastosowania tej metody to ograniczenie widoczności naszej strony.

Algorytm Google bardzo sprawnie radzi sobie z wyłapywaniem tego typu sztuczki na stronach internetowych.

Pozyskiwanie niskiej jakości linków do naszej strony

Każdy, kto ma, chociaż odrobinę wiedzy na temat SEO wie jak kluczową rolę w pozycjonowaniu strony, pełnią odnośniki do strony z innych miejsc w Internecie.

Zasada, którą powinniśmy kierować się, pozyskując linki, jest to, że dużo ważniejsza jest ich jakość niż ilość.

Spamowanie linkami do pozycjonowanej strony na forach czy korzystanie ze specjalnie utworzonych do tego celu farm linków może skutkować otrzymaniem bana i tym, że nasza strona zamiast na pierwszych miejscach listy wyszukiwania, nie pojawi się na niej w ogóle.

 

Tagi: