Strona główna » Co to jest BLIK?

Co to jest BLIK?

Jak już każdy na pewno zauważył technologia bardzo, ale to bardzo poszła do przodu przez ostatnie lata. Teraz już chyba każdy w domu posiada laptopa, smartfona czy swój tablet. Jeśli tak to na pewno posiadają też dostęp do internetu. Obecnie bez tego człowiekowi już ciężko funkcjonować, gdyż on jest wszędzie. Można dzięki niemu czytać książki, słuchać muzyki, czy robić zakupy. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić co jeszcze można robić dzięki temu, że mamy internet.

Co to jest blik i jak nim płacić?

Jeśli ktoś robi bardzo dużo zakupów przez internet w sklepach online to na pewno często używa swojej karty płatniczej i płacą przez swoją aplikację mobilną zainstalowanym na swoim smartfonie. Jednak jest coś co znacznie usprawni nam zakupy przez internet. To nowy sposób płatniczy. Jest nim nic innego jak BLIK. Jest to przede wszystkim system płatności mobilnych. Jednak dużo ludzi broni się przed użyciem Bliku, gdyż nie wiedzą czy to jest bezpieczne. Warto wspomnieć, że z Bliku możemy korzystać także wypłacając pieniądze z bankomatu. To jest bardzo wygodne, ponieważ nie trzeba używać karty płatniczej. Co jeszcze umożliwia ten system płatności? Można zaliczyć do nich:

– dokonywanie płatności w sklepach i punktach usługowych,
– wpłaty we wpłatomatach
– płatności w internecie,
– wykonywanie przelewów natychmiastowych na nr telefonu (przelew na telefon).

Warto wspomnieć, że skoro w sklepach można płacić plikiem to nawet nie musimy mieć przy sobie portfela. Wszystko za sprawą tego, że możemy płacić telefonem z racji posiadania w nim aplikacji banku. Jednak jeszcze nie każdy bank i sklep wprowadził taką formę płatności. Dlaczego ta forma jest taka popularna? Głównie dlatego, iż często pokazywana jest w reklamach. A jak wiadomo reklama ma na celu przekonanie konsumentów do korzystania z usług lub produktów, które są właśnie reklamowane. Tak działa marketing. Dlatego też, firmy tak chętnie korzystają z takiej formy reklamy. Ludzie jak coś zobaczą w internecie często chcą robić i posiadać to samo. Jak to się ma do tego, że w sklepach używa się kasy fiskalne. O to nie trzeba się martwić. Tak jak było wspomniane na początku technologia poszła do przodu, więc nie trzeba się martwić, iż dany terminal, który obsługuje BLIK nie będzie pasował do kasy fiskalnej. Dzięki temu unikniemy błędów, które mogą wystąpić podczas wpisywania kwot na terminalu.

Podsumowując niniejszy artykuł trzeba napisać, iż warto korzystać z tego typu formy płatności mobilnej. Wiadomo, że nie zawsze ma się przy sobie kartę płatniczą lub gotówkę. Ale na pewno nikt nie rozstaje się z telefonem. A jeśli tylko mamy zainstalowaną aplikację mobilną banku, do którego należymy możemy właśnie korzystać z Bliku. Zaoszczędzimy czas. A wiadomo też, że trzeba iść za technologią. Nie warto się bać, ponieważ ten system jest bardzo bezpieczny. Jednak jeśli ktoś jeszcze ma jakieś wątpliwości to może skontaktować się z kimś kto już tego używa, albo może skontaktować się z infolinią banku.