Strona główna » Czym musi się wyróżniać dobry bank?

Czym musi się wyróżniać dobry bank?

Każdy bank dąży do zdobycia klienta który swoje pieniądze ulokuje właśnie u nich. Dobry bank musi spełniać kilka fundamentalnych zasad aby zwrócić uwagę ludzi. Najważniejszym czynnikiem wyróżniający dobry bank jest opłata za prowadzenie konta. Im niższa cena za prowadzenie konta tym lepsze wrażenie na potencjalnym kliencie.

Bank i kredyty gotówkowe

Spora ilość osób szuka banku, który będzie im mógł zagwarantować godziwy procent na lokacie. Jeśli chcemy wpłacić na lokatę pieniądze które zbieraliśmy dziesięć lat, to logicznym jest fakt, że szukamy banku który oferuje najwyższy procent. Również globalność banku ma znaczenie. Rzadko się zdarza aby klient chcący mnożyć swoje fundusze wybierał małe banki spółdzielcze o ograniczonym kapitale. Większość Polaków trzyma swoje pieniądze w bankach państwowych, które mają gwarancję KFN co w praktyce oznacza, że nawet w przypadku upadłości banku, państwo odda pieniądze.

Kolejną ważną kwestią są karty kredytowe i rozmieszczenie bankomatów. O ile w miastach nie ma z tym problemu to na wsi dostęp do bankomatów jest dość ograniczony i nie zawsze znajdziemy bankomat akurat naszego banku. Wypłaty pieniędzy z bankomatu innego banku to czasami spory koszt co odstrasza potencjalnych klientów. Osoby młode, które dopiero ukończyły szkołę i planują swój ślub oraz późniejsze pożycie szukają banku, który udzieli im kredytu na budowę domu czy kupno samochodu. I tutaj konkurencja potrafi być wielka. Każdy kto brał kredyt na dom szukał możliwie jak najniższego oprocentowania na kredyt tak aby móc godnie żyć mimo tego, że spłaca bank. Trudno w tej kwestii przebić się lokalnym bankom dlatego prym wiodą banki o zasięgu globalnym. Pierwszym miejscem gdzie uda się kredytobiorca to zdecydowanie największy Polski bank i jeśli chce dostać naprawdę duży kredyt to prawdopodobnie w tym banku zostanie i sfinalizuje transakcję. Banki to miejsca zarówno przyjazne jak i odpychające. Warto dogłębnie przeanalizować oferty Polskich banków i samemu wybrać odpowiedni. Z reguły po dłuższym badaniu rynku wybór okazuje się strzałem w dziesiątkę.